Vinylové podlahy (dílce)

S podlahovými krytinami z PVC se můžeme setkat nejen v podobě role, ale také jednotlivě pokládaných dílců z tvrzeného vinylu. Vybírat lze z lepených dílců i z palubek se zámkovým spojem, které se pokládají plovoucím způsobem.

Vinyl si získává stále větší oblibu pro své užitné vlastnosti, ale i zajímavý vzhled. Na dotek jsou vinylové podlahy teplejší než laminátové, v odolnosti před mechanickým poškozením a vlhkostí nemají konkurenci, stačí jim snadná údržba. Výborně obstojí i v silně zatěžovaných místnostech a díky široké nabídce věrohodně působících dekorů se hodí prakticky do všech interiérů.

Výhodou vinylových podlah je také pružnost, schopnost dobře tlumit hluk a propustnost pro teplo z podlahového vytápění. V případě poškození lze jednoduše vyměnit jen poničenou lamelu. Díky strukturovanému povrchu podlaha neklouže.

Vinylovou krytinu pokládáme na vystěrkovaný, zcela rovný povrch bez nečistot, prasklin a drobných kamínků nebo na OSB desky. Ceny vinylových dílců začínají zhruba na 399 Kč/m².